ev » MACERAPEREST » Avcılık » Yurt Dışındaki Av Yerleri

Yurt Dışındaki Av Yerleri

Kuşkusuz erkekler için avcılık en popüler doğa sporlarından biri. Heyecan, sabır, merak, coşku gibi birçok duyguyu bu sporu yaparken yaşayabilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz en iyi yurt dışı av noktaları…

Avlanma kararını verdiğiniz andan itibaren avınız için müthiş bir hayatta kalma mücadelesi başlar. Avcılık sporuna gönül verenler için hazırlık anından tetiği çektikleri veya avlarını yakaladıkları ana kadar her anı, çok keyifli ve unutulmazdır.

home-hunting-wallpaper-free-download-camo-hunter_330471

Avcılık sporunu erkekler için bir tutkuya dönüştüren, bu sporun insanlara doğayla baş başa kalma fırsatını sunmasıdır. Böylece avcı doğanın vahşi kucağında bir yaşam mücadelesinin doğal seyrini deneyimler. Kara veya deniz avcılığında, avınızın bıraktığı izleri takip edersiniz. Avınız gibi düşünmeyi öğrenirsiniz. Her canlının doğası farklıdır. Keklik, karaca, kurt gibi hayvanlar doğada farklı tepkiler verir, farklı yaşam ve kendini koruma iç güdülerine sahiptir. Avcılık hayvanların doğasına yapılan müthiş bir yolculuktur.

Gerçek bir avcı av hayvanlarını sever, doğru avlanma yöntemlerini kullanır, onları korur ve nesillerinin tükenmemesine yardımcı olmak için tüm kurallara uyar. Dürbün ve gece görüş gözlüğü, zehir, far ve projektör ile ses çıkartan cihazlar kullanarak ve hareket halindeki tekneyle avlanmak, avcılıkta yasaklanan avlanma tekniklerinden bazılarıdır. Bu yöntemlerle avlananları uyarmak, avcının görevidir. Avcı, avcılık belgesini almadan kesinlikle avcılık yapmaz.

1_1901_chiappa_armi_sport_1887_lever_action_shotgun,__12-76

Ülkemizde bulunan çeşitli av noktaları, avcılarımız için her tür olanağı sunsa da, biz sizlere dünyadaki avlanma noktalarından bahsetmek istiyoruz. Yurt dışında seçkin av noktaları gözüyle baktığımızda, zengin bir çeşitlilik gözümüze çarpıyor. Türkiye konumu itibariyle birçok noktaya da çok yakın. Öncelikle programlar, küçük ve büyük av programları olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Küçük av programında, Makedonya’da keklik ve çil avı, Bulgaristan’da sülün, Sırbistan’da üveyik, bıldırcın, sülün ve tavşan veya Romanya’da ördek, kaz ve bıldırcın avına katılabilirsiniz.

Büyük av programında, Sırbistan’da karaca, İskoçya’da karaca ve geyik, Letonya’da karaca, Rusya’da orman horozu, vaşak ve kurt avı, Makedonya’da şamua (çengel boynuzlu dağ keçisi), Vologda’da vaşak, İspanya’da şamua (çengel boynuzlu dağ keçisi), Bosna Hersek’de şamua, karaca, Polonya’da kızıl geyik ve alageyik, Letonya’da kızıl geyik, karaca, domuz, vaşak ve kurt  veya Bulgaristan’da kızıl geyik, alageyik, muflon, karaca, domuz, şamua, ayı ve kurt avı sizleri bekliyor.

Seçenekleriniz bu kadar çokken, en kısa zamanda avcılık belgenizi alıp keyifli bir av turuna katılmanızı tavsiye ederiz. Şimdiden iyi avlar…document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Yurt Dışındaki Av Yerleri Reviewed by on . Kuşkusuz erkekler için avcılık en popüler doğa sporlarından biri. Heyecan, sabır, merak, coşku gibi birçok duyguyu bu sporu yaparken yaşayabilirsiniz. İşte sizi Kuşkusuz erkekler için avcılık en popüler doğa sporlarından biri. Heyecan, sabır, merak, coşku gibi birçok duyguyu bu sporu yaparken yaşayabilirsiniz. İşte sizi Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top