ev » EĞLENCE » TEKNOLOJİ » İnternet » 2014 Yılının En Çok İzlenen Youtube Videoları

2014 Yılının En Çok İzlenen Youtube Videoları

YouTube-logo-full_color

Her sene olduğu gibi 2014 yılı da sosyal medya ve özellikle Youtube açısından hareketli geçti. Yeri geldi gündemimizi yine Youtube videoları işgal etti veya tam tersi oldu, biz gündemi Youtube’dan takip etmek durumunda kaldık. Her açıdan çalkantılı geçen bu yılda Türkiye ve dünya en çok neleri izledi peki. Kısaca dönüp bir göz atalım:

Türkiye’den başlarsak en çok izlenen video -pek popüler olduğu üzere- “Ulan İstanbul” dizisinden şarkı söylenen bir sahne. Dizi karakterleri Karlos ve Yaren’in duygusal şarkılarını dillendirdikleri sahne o kadar meşhur oldu ki 36.5 milyon izleyiciye ulaştı. Bu oran en çok izlenen ikinci video unvanına sahip olan Recep İvedik 4 filminin fragmanının iki katı bir oran. Zirvedeki bir diğer video ise dikkat çekici şarkıcı Mansur Ark’ın yer aldığı “Sağlam Yatcan” video klibi. Viral reklam konusunda çığır açan Lassa’nın sloganıyla perde arkasında yer aldığı bu klip fazlasıyla amacına ulaştı. Türkiye’de en çok izlenen videoların arasında çocuklara yönelik olan Pepe ve Ali Babanın Çiftliği çocuk şarkıları da yer alıyor.

En çok izlenen on video arasında yer alan iki video ise basketbol milli takımlarımıza dair. Türk Hava Yolları’nın 12 Dev Adam için çektiği orijinal reklam anlaşılan oldukça ilgi çekmiş. Potanın perileri yani bayan basketbol milli takımımız için ise Kenan Doğulu’nun yaptığı sürprizin ilgi çekmesi oldukça normal. Şayet bizler de son derece inanılmaz bir sürpriz içeren bu videoyu uzun süre hafızamızdan çıkarmayacağız. En çok izlenen komik videoların başında ise Güldür Güldür Şov’un bir bölümünde kahkahalarına hakim olamadığı için “hunharca kahkaha atan adam” olarak ün yapan seyircinin videosu yer alıyor.

Peki dünya ne izledi biz bunlarla meşgulken? En zirvede insanları korkudan titreten bir şaka var. “Mutant Giant Spider Dog” olarak bilinen dev bir örümcek kostümü giyerek sokaklarda dolaştırılan köpeğe insanların verdiği tepkiler haliyle oldukça ilgi çekti. Zirvede yer alan bir diğer video ise Dünya Kupası’nın da etkisi ile olsa gerek Nike’ın animasyon olarak çektiği kısa film “Winner Stays”. Dünyaca ünlü futbolcuları içeren bu animasyon büyük popülarite kazandı. 2014’te dünyada nelerin ilgiyle izlendiğine daha fazla göz atmak istiyorsanız YouTube’un bizzat hazırladığı bu yaratıcı videoyu kaçırmayın deriz:

https://www.youtube.com/watch?v=zKx2B8WCQuw}

2014 Yılının En Çok İzlenen Youtube Videoları Reviewed by on . Her sene olduğu gibi 2014 yılı da sosyal medya ve özellikle Youtube açısından hareketli geçti. Yeri geldi gündemimizi yine Youtube videoları işgal etti veya tam Her sene olduğu gibi 2014 yılı da sosyal medya ve özellikle Youtube açısından hareketli geçti. Yeri geldi gündemimizi yine Youtube videoları işgal etti veya tam Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top