ev » EĞLENCE » Gece Hayatı » Hangover Dostu: Akşamdan Kalma Kokteyli

Hangover Dostu: Akşamdan Kalma Kokteyli

kadeh-tokusturma

Eğlenceli vakitler geçirdiğiniz bir gecenin sonunda sabah gözlerinizi ilk açtığınızda “O son birayı içmeyecektim!” diyorsanız siz de bir akşamdan kalmasınız demektir. Yılbaşı geldi çattı, elbette felekten bir gece geçireceksiniz ama sabah uyandığınızda aynı düşüncelere sahip olmayabilirsiniz. Hangover, gece manasızca dur durak bilmeden alkol tüketiminin sabah oluşturduğu berbat histir. Genelde korkunç baş ağrısı ya da zonklayan kafa, bazen mide bulantısı, pelte gibi hissedilen vücut ve işe yaramaz, boşa harcanan, kendinizi oradan oraya attığınız bir gün bekler sizi. Bu yazıyı okurken tam olarak bunları hissediyorsanız doğru yerdesiniz. Akşamdan kalanlar için veya olur da bir gün akşamdan kalacak olanlar için tavsiyelerimize kulak verin.

İlk etapta yardımınıza bir takım ilaçlar koşacaktır ancak bizim önerimiz hangover dostu sağlıklı bir akşamdan kalma kokteyli! Sizi akşamdan kalmanın etkisinden kurtaracak lezzetli karışımlarımıza bir göz atmanızda fayda var.

2vlo8jk

Güne sıcak su içinde limon ve zencefil ile başlayabilirsiniz. Zencefil bulantınızı hafifletecektir. Başka bir alternatifse muz, portakal suyu ve balı karıştırarak içmek; bu lezzetli karışımla canlandığınızı göreceksiniz! C vitamini içeren portakal, mandalina, greyfurt ve limondan oluşan bir kokteyl de yine kurtarıcılar arasında. Bir diğer karışımımız olan domates suyu ve birazcık limon suyunu maydanoz ile süsleyerek yine midenizin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Sizler için sona sakladığımız bir iksir tarifi daha vereceğiz. İşte ünlü diyet uzmanı Selahattin Dönmez’den hangover dostu akşamdan kalma mucize içecek tarifi:

Bir litre suyu bir kaba boşaltın. Kabın içine iki adet elma kabuğu, bir dal tarçın, iki tatlı kaşığı tane karabiber, bir limonun kabuğu ve bir adet kakuleyi iyice kaynatın.Sıcakken süzün ve içine bir kapak konyak atıp karıştırın. Bu karışımı sıcakken yavaş yavaş için. Boğazınız yumuşayacak, sık sık tuvalete giderek toksinleri atacaksınız.Bu içecekteki özel besin bileşenleriyle yağlanmayı da önleyeceksiniz.

Hangover Dostu: Akşamdan Kalma Kokteyli Reviewed by on . Eğlenceli vakitler geçirdiğiniz bir gecenin sonunda sabah gözlerinizi ilk açtığınızda "O son birayı içmeyecektim!" diyorsanız siz de bir akşamdan kalmasınız dem Eğlenceli vakitler geçirdiğiniz bir gecenin sonunda sabah gözlerinizi ilk açtığınızda "O son birayı içmeyecektim!" diyorsanız siz de bir akşamdan kalmasınız dem Rating: 0

Leave a Comment

scroll to top